2014. július 20., vasárnap

Bonsai vagy kusamono?


A képen látható magoncok arra várnak, hogy beültessük őket egy tálba. Mostanáig kis méretű nevelő konténerben cseperedtek, de talán itt az ideje, hogy bonsai tálban kössenek ki. A fiatal növények mérete, törzsvastagsága és alakítatlansága inkább kusamono szerepre kényszeríti majd az elkészült kompozíciót, mint hogy bonsaiként tekinthessünk rá. A kusamono jelleget erősítendő, némi Ophiopogon is része lesz a növény együttesnek.

 A kusamono kompozíciók világában nem csak megengedett, de szinte követelmény egy-egy különlegesebb, szokványostól eltérő formájú és mázzal bíró tál használata. Mivel az igazi cél az, hogy az összeültetés ugyan mutasson bonsai jelleget, de szükség esetén egy bonsai kiállításon kiállított nagy méretű bonsai kiegészítő növénye lehessen.


Nincs más hátra, mint öntözni, adni a bonsai tápot, metszeni és várni...


2014. július 8., kedd

Gyík!

A gyík fürge. A gyík gyorsan szalad. Gyorsan szalad, mert amellett, hogy rovarevő, a gyík zsákmány állat is egyben. A gyík szereti a napsütötte helyeket. A feje arzént tartalmaz, ezért nem eszi meg a madár, csak a testét. A gyík szerethető aranyos állatka. A gyík télen föld alá bújik, például galagonya gyökerek közé. A gyík tudtán kívül szimbólummá változott. Méghozzá egy tőle rendkívül idegen világ szimbólumává. Az internetes oldalak aloldalainak szimbóluma. Nem kimondottan, de róla nevezték el, legalábbis az ő nevére enged asszociálni, a Gy.I.K., azaz a "Gyakran Ismételt Kérdések" c. közismert és közhasznált kifejezés. De milyen Gy.I.K.-ról is beszélünk? Bonsai Gy.I.K.-ról.

Picit pontosabban ERRŐL.